Obalamy najpowszechniejsze mity o burgerach!

Chociaż cieszą się dużą popularnością, wciąż krąży wokół nich wiele mitów. Chodzi oczywiście o burgery, czyli jedno z dań uważanych za fast food. Może i kiedyś tak było, w końcu serwowano je w postaci bułki z mięsem, jednak dzisiaj restauracje podają je z różnymi dodatkami, pokazując, że posiłek ten niewiele ma wspólnego z tzw. “śmieciowym jedzeniem”. Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości, obalamy najpowszechniejsze mity o tej potrawie. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat burgerów.

Burger to fast food

Bardzo często wiele osób przypisuje tę potrawę do fast foodów, gdy tak naprawdę należą one do slow foodów. To spora różnica, w końcu pierwszy typ dań przygotowuje się “na szybko” i zwykle przy najniższych kosztach produkcji. Natomiast przyrządzenie posiłku, który w szczególności kojarzy się ze Stanami Zjednoczonymi, jest długotrwałym procesem. W jego skład wchodzą świeże warzywa oraz mięso z wysokiej jakości wołowiny, bez żadnych ulepszaczy. W ten sposób można przygotować smakowitego i pożywnego burgera.

Burger tylko z wołowiną

Za najlepsze mięso do burgera uznaje się wołowinę. Doskonale sprawdzi się kark wołowy, który nie jest ani za chudy, ani za tłusty. Bardzo ważne jest to, by był świeży i nie zawierał żadnych dodatków. Należy pamiętać również o tym, by po zmieleniu nie doprawiać mięsa, aby nie zrobiło się twarde. Ponadto tłuszcz powinien stanowić skład kotleta w około 20%. Jednak potrawy tej wcale nie trzeba przygotowywać tylko z wołowiny. Obecnie istnieje wiele innych wariantów, dzięki czemu każdy może wybrać idealne mięso dla siebie. Coraz częściej w menu spotyka się ten posiłek z kurczakiem, indykiem, rybą, a także w wersji wegetariańskiej, np. z kotletem sojowym.

Najważniejszym składnikiem burgera jest mięso

Chociaż przyjęło się, że burger przede wszystkim składa się z mięsa, to tak naprawdę każdy jego element jest istotny. Burgerownie oferują wiele przeróżnych dodatków, pozwalając tym samym wzbogacić smak swojej potrawy. Można wybierać wśród takich składników, jak grillowany boczek, jajko sadzone, ser cheddar czy placek ziemniaczany. Masz ochotę na pysznego burgera? Zamów go w naszej knajpie w swoim ulubionym wariancie smakowym!